AUTOMOBILIŲ SUPIRKIMAS KLAIPĖDOJE

Norite parduoti savo automobilį?

arba užpildykite užklausimo formą, esančią žemiau


Kaip važinėjama automobiliu Suomijoje?

Šioje 4,7 milijono gyventojų šalyje yra virš milijono lengvųjų automobilių. Kuo skiriasi eismas Suomijos keliuose nuo kitos respublikos ar miesto kaip pavyzdžiui Klaipėdos?

Pervažiavus Suomijos valstybinę sieną, vairuotojus pasitinka užrašai keliomis kalbomis: „Visoje šalies teritorijoje nuo rugsėjo 15 d. iki kovo 31 d. privaloma dienos metu važiuoti automobiliu su įjungtomis trumposiomis šviesomis“. Nors suomių eismo taisyklės reikalauja važinėti su įjungtais žibintais tik 7 mėnesius, tačiau vairuotojai ištisus metus įsijungia šviesas išvažiuodami iš garažo ar stovėjimo vietos ir išjungia tik atvykę kur reikia. Jeigu kuris užmiršta įjungti šviesas, kiti vairuotojai jam tuoj „pamirksi“. Važinėjant Suomijos keliais, miestų gatvėmis iš pradžių keistai atrodė įjungti automobilio žibintai saulėtą rugpjūčio dieną. Tačiau tai nėra vien įpratimo ar mados reikalas. Viena pagrindinių saugaus, eismo prielaidą — gerai matyti situaciją kelyje, laiku pastebėti artėjantį automobilį. Automobilis su įjungtais žibintais pastebimas iš dvigubai didesnio atstumo.

Suomių spauda kasdien skelbia pranešimus apie autoįvykius, sužeistuosius bei žuvusius. Iš pradžių atrodė keista, kad šiose suvestinėse retai minimi pėstieji? Bet pavažinėjęs po šalį tuo nebesistebi. Ne kartą matėme suomių miesteliuose trejų ketverių metų vaikus vienus žaidžiančius kieme, nors šalia — neatitverta intensyvaus eismo magistralė, kuria nenutrūkstamu srautu lekia automobiliai. Ir nė vienas vaikas nesumano išbėgti gatvę arba perbėgti į kitą jos pusę. Arba — kitoje gatvės pusėje įrengta žaidimų aikštelė prie mokyklos. Kad ten patektum, reikia pereiti siaurą gatvelę, kuria automobiliai retai tepravažiuoja, tačiau visi vaikai žingsniuoja šaligatviu iki perėjimo ir tik čia suka kitą gatvės pusę: Labai daug vaikų ir suaugusių Suomijoje važinėja dviračiais. Visi dviratininkai važiuoja griežtai laikydamiesi taisyklių, gerbiami automobilininkų ir juos gerbdami.

Kartais iš Suomijos atgabenami automobiliai kurie vėliau būna superkami Klaipėdoje.

Pėsčiųjų perėjoje reikia tik žengti žingsnį nuo šaligatvio, kad mašinos jau iš tolo pradėtų žviegti stabdžiais. Matyt, Suomijoje jau seniai visi įsitikino, kad „šaltasis karas“ tarp einančių ir važiuojančių ne tik nereikalingas, bet ir pavojingas, kad visiems griežtai laikytis eismo taisyklių yra daug paprasčiau, patogiau ir saugiau.

Didžiausia problema suomių automobilistui — parkingas. Pervažiavę Helsinkio, Tamperes, Turku, Lahti miestų centrus įsitikini, kad mašinai čia prisiglausti vietos nėra. Miestų centruose baltai apibrėžti parkavimo stačiakampiai užpildyti automobiliais, kuriuos prižiūri budri laikrodžio-parkometro akis: įmetus monetą išlenda rodyklės liežuvis, kuris per 30 minučių palaipsniui pasislepia. Ir jeigu tuoj pat neišvažiuosi ar vėl neįmesi monetos būsi policininko nubaustas.

Facebook
Google+
Google+
http://superkuauto.lt/automobiliu-supirkimas-klaipedoje/">
Twitter
Pinterest